08/09/2016

Drone Savar – Drone Tespit

Drone Savar – Drone Tespit

Günümüzün ve önümüzdeki süreçte bir çok kriminal ve terör olaylarında insansız hava araçları bir başka deyişle Drone kullanılacaktır. Temini, programlanması, üzerine değişik yük ve apartların eklenmesi çok kolaydır. Drone Tespit (DroneShield) ve Drone Savar (DroneShield ve CPM) çözümlerimiz.


INTEGRAS olarak son iki yılda dünya çapında yaptığımız çalışmalar sonucunda en etkin ürünlerin tespitini yaptık ve şuan bu ürünlerin teminini yapabilmekteyiz.
Drone tespit konusunda Amerika’da yerleşik ve dünyada birçok referansa sahip DroneShield Ltd (www.droneshield.com) firmasıyla işbirliği ve bölgesel (Türkiye ve Türki Cumhuriyetleri) tek distribütörlüğü yapmaktayız. 1 km mesafeden Drone tespitini pasif cihazlar ile yapmaktadır. Patentli çözüm; drone sesine göre mesafesini, yerini ve hatta drone tipini dahi anlık ürettiği alarmlar sayesinde operatörlere iletmektedir.
Tespit edilen drone, drone jammer veya drone savar adını verdiğimiz cihazlar ile durdurulmakta, düşülmekte ve uzaktan kumandası ile arasındaki hertürlü (veri, görüntü, ses, gps, vb) bağlantı kesilmektedir.
Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı Fikirtepe’deki ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ temel atma töreninde ülkemizde ilk kez kullanılacak ve firmamız tarafından temini sağlanan drone savar sistemi görüntülendi.

Basbakanlık Koruma Drone Savar Drone Tespit

Basbakanlık Koruma DroneSavarSadece Jammer olarak değil aynı zamanda kara radarlarıyla tespit ve lazer ile Drone imha edebilecek sistemleri de temin etmekteyiz.
Haberler:

Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı Fikirtepe’deki ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ temel atma töreninde ülkemizde ilk kez kullanılacak drone savar sistemi görüntülendi.
Drone’ların piyasaya sürülmelerinden önce faydalı alanlarda olduğu gibi tehlike yaratacak şekilde de kullanımı konusunda bir öngörü var mıydı bilinmez. Gözümüzü teknoloji haberlerinden güncel haberlere doğru kaydırdığımızda, söz konusu teknolojinin savaş araçları olarak dahi kullanıldığına şahit oluyoruz. Bunun dışında uçuşların yoğun yaşandığı bölgelerde sağlıksız drone kullanımı, insan hayatını ciddi şekilde tehlikeye atan bir diğer konu başlığı. Bu anlamda birçok ülke, drone savar sistemlerini kullanmaya başladılar. Türkiye de bu ülkeler arasına adını yazdırmış durumda.
Başbakan Binali Yıldırım’ın Fikirtepe’de katıldığı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temel atma töreninde drone savar sistemi ilk kez görüntülenmiş oldu. Görüntüsüyle uzun namlulu bir tüfeği andıran drone savar, radyo frekanslarını kullanarak drone’un iniş yapmasını ya da yönünü değiştirmesini sağlıyor. Bu sistem, drone’a zarar vermeden etkisiz hale getirmeye yönelik.